Каталог

Компания АГРОГУМАТ ОТЗЫВЫ

Гумати - характеристика

Активне застосування гумат калію для позакореневого підживлення з'явилося порівняно недавно.Існують різні думки про справжню користь застосування гуматів, ефективності їх впливу на збільшення врожаю, вплив гумат калію на натуру зерна та інші якісні характеристики, дії гумат калію на зниження гербіцидного навантаження на сільськогосподарські посіви. Для того, щоб внести ясність у ситуацію, що склалася на ринку гумінових добрив пропонуємо до розгляду невеликий анонс в даному напрямку.

При розгляді доцільності придбання гумат калію (гумат калію, гумат натрію, гумат амонію), безумовно, буде факт наявності обов'язкової реєстрації гумінових добрив в Переліку розміщених агрохімікатів і пестицидів в Україні (згідно, існуючого законодавства  України). Незважаючи на масове застосування гумат калію багато сільгоспвиробників допускають розповсюджені помилки, не звертаючи увагу на наявність реєстрації та перевірку якості.

З якісних гумінових добрив, які себе зарекомендували на ринку можна виділити гумат калію Гуміфілд, гумат калію Лігногумат, гумат калію Гумісол, а також гумат калію нашого виробництва АгроГумат +7. Дані виробники працюють на ринку позакореневих підживлень більше 10 років, з'явились вже прихильники саме цих виробників гумат калію, разом з тим періодично кожен з сільгоспвиробників паралельно використовує і інші гумат калію, як українського так імпортного виробництва.
 
Сировиною для виробництва різних гумінових добрив є органіка рослинного походження, це може бути торф, сапропель, гній ВРХ, буре вугілля (леонардит), деревина та інша сировина. Обов'язковими вимогами до якісних характеристик гумат калію є не тільки здатність гумінових добрив підняти врожайність і поліпшити якість сільськогосподарської продукції, а й зручність в застосуванні. За останні 3 - 4 роки на ринку гуматів з'явилося багато фальсифікатів, це ті гумінові добрива які не тільки не впливають на підвищення врожайності, а й часто призводять до додаткових збитків. Основні проблеми, які виникають з неякісними гумат калію - це забивання форсунок, випадання в осад, а також несумісність з основними фунгіцидами, гербіцидами та інсектицидами.

При виборі гумінових добрив у аграріїв виникає безліч питань, на найбільш поширені ми спробуємо відповісти. Добриво гумат в залежності від сировини поділяють на два види, а саме - гумат калію і гумат натрію. Склад  гумат натрію лужний(pH 10), тому не може використовуватися на лужних грунтах, на відміну від гумата калію - хімічне середовище якого нейтральне. Калійний гумат широко поширений, так як має великий спектр дії і ефективний на різних стадіях від насінини до дорослої рослини. Дія натрієвого гумата направлена лише на підвищення стресостійкості рослин. Також одним з негативних моментів відзначається присутність важких металів в гуматах натрію.
 
За своєю препаративною формою гумати представлені в рідкому вигляді (суспензія) і сухому (порошок і таблетки, гранули). Гумат калію рідкий легкозасвоюваний рослинами, сумісний з основними засобами захисту та мінеральними добривами, при цьому підвищує їх ефективність, що в кінцевому підсумку дає високу прибавку до врожаю. Гумат калію сухий ускладнює визначення точної дози, необхідної для рослин, без попередніх випробувань, найчастіше погано розчинний і випадає в осад, внесення його складніше і економічно невигідне. Проявляє себе він при використанні в квітникарстві і для культури картоплі, в інших випадках перевагу має рідка форма. Гумат натрію рідкий і гумат натрію сухий має такі ж особливості внесення, як і калію.
 
Варто відзначити, що гумат калію концентрат має підвищений вміст солей гумінових кислот і макроелементів, при збагаченні мікроелементами на упаковці значиться Гумат калію АгроГумат +7, такий склад перевершує дію звичайних гуматів і забезпечує збільшення врожаю понад 15%.

 
Гумат калію купити в Україні